facebooktwittergoogle_plusredditpinterestmail

Igor i Rafał wpadli na pomysł otworzenia pierwszego w Polsce wegańskiego mięsnego. Bezmięsny mięsny ma sprzedawać w pełni roślinne produkty przypominające znane wyroby mięsne: polędwicę, pepperoni, smalec czy boczek.

Wegańska paczka od Vegan Baczer Początki Vegan Baczer

Wegańscy rzeźnicy środki na swój sklep postanowili zgromadzić przez zbiórkę internetową. Do zbiórki nie używali popularnych platform crowdfundingowych jak Kickstarter czy polskie Wspieram.to, ale wykorzystali własną stronę oraz Sneakpicka – kartę produktową, którą można umieścić na stronie bez konieczności tworzenia rozbudowanego sklepu internetowego.

Kilka miesięcy temu ruszyli z fajnie zrobioną kampanią internetową. Założenie było proste: jeśli zbiorą 1000 zamówień otworzą sklep online, jeśli 2000 – otworzą sklep stacjonarny. Pomysł Baczerów wsparło prawie 1600 osób, które otrzymały paczkę zawierającą: pepperoni, pieczeń i boczek, sos BBQ, smalec i majonez.

Zawartość wegańskiej paczkiBezmięsna paczka

Choć za smakiem mięsa nigdy nie tęskniłam pomysł spodobał mi się tak bardzo, że też zamówiłam paczkę. Zgodnie z obietnicą przyszła zapakowana tak, żeby utrzymać niską temperaturę. Bardzo podoba mi się nowoczesna estetyka Baczerów i dbałość o szczegóły. W końcu je się także oczami.

Wszystkie „wędliny” były po prostu bardzo dobre same w sobie. Natomiast jeśli chodzi o porównanie do prawdziwego mięsa – sama nie pamiętam jego smaku, ale od osób, którzy jedzą mięso usłyszałam, że smakuje „inaczej niż prawdziwy boczek, ale jest pyszny”.

Jeszcze bardziej zachwyciły mnie sos BBQ, majonez oraz smalec. Wzbudziły zachwyt wśród całej mojej rodziny. Majonez od Vegan Baczer to najlepszy wegański majonez jaki jadłam w życiu (a jadłam ich wiele :) ). Niestety wygląda na to, że w nowej serii paczek ich nie ma, ale bardzo liczę na ich powrót.

Wegańskie sosy Vegan BaczerKolejne paczki od Vegan Baczer

W serii, która ma być wysłana 21 listopada znajduje się też biała kiełbasa – jeszcze przeze mnie nie testowana. Z wielką niecierpliwością czekam także na to jakie smakołyki pojawią się w paczce świątecznej. Baczerzy już zaczęli rozbudzać naszą ciekawość: w wydarzeniu na Facebooku będą ujawniać jakie produkty, znajdą się w pace oraz informować o dacie rozpoczęcia składania zamówień na ich stronie bezmiesnymiesny.pl.

Zdjęcie ze strony Vegan Baczer promujące świąteczną paczkę Co znajduje się w produktach Vegan Baczer?

Czego zwykle nie lubię w podróbkach mięsnych produktów, to to że wiele z nich zawiera nienaturalne barwniki, konserwanty, substancje zapachowe. Natomiast Igor i Rafał stworzyli naturalne przepisy bez sztucznych dodatków. Minus – krótkie daty ważności. Super byłoby mieszkać obok takiego roślinnego rzeźnika, jednak kiedy zamawia się produkty online sprawa jest troszkę utrudniona. Wszystkie produkty, które do mnie przyszły trzeba było spożyć w ciągu kilku dni. Na szczęście miałam drużynę chętnych pomocników, ale i tak łatwo nie było. Mam nadzieję, że jest to związane z faktem, że moją paczkę zamówiłam w serii 1500 paczek wysyłanych w tym samym rzucie, myślę, że trafiłam na końcówkę serii. Mam nadzieję, że kiedy ruszy regularny sklep online paczki będą wysyłane bardziej regularnie, skróci się czas od produkcji do wysyłki i będzie więcej czasu na konsumpcję.

Zawartość wegańskiej paczki

Dlaczego wegetarianie jedzą „podróbki” mięsa?

Wielokrotnie spotkałam się z zarzutem po co wegetarianie odrzucają mięso a potem starają się imitować jego smak? Ludzie zwykle rezygnują z mięsa ze względów etycznych lub zdrowotnych, a nie dlatego, że mięso im nie smakowało. Nie chcą rezygnować ze znanych sobie smaków, ale nie chcę też krzywdzić zwierząt. Większość wegan i wegetarian wychowała się na diecie mięsnej, przepisy zawierające takie składniki są im najlepiej znane. Wydaje mi się, że im lepsze będą roślinne produkty imitujące znane w kulturze europejskiej dania tym łatwiej będzie przekonać ludzi do wegetarianizmu i weganizmu.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestmail