facebooktwittergoogle_plusredditpinterestmail

 

W ostatnie letnie dni wybrałam się na Borough Market w Londynie na wegańską ucztę. Pełen kolorowych stoisk market okazał się być doskonałym tłem, żeby zaprezentować jasną radosną torebkę Vednula London – firmy produkującej z przyjaznych zwierzętom materiałów.

torebka nieskórzana Vendula London, Borough Market Londyn

wegańska torebka Vendula London

Wegańskie i wegetariańskie jedzenie na Borough Market w Londynie

Borough Market znajduje się w okolicy London Bridge otwarty od poniedziałku do soboty. Można tu kupić warzywa czy chleb, ale głównie sprzedają gotowe dania. Borough Market jest bardzo popularny jako miejsce na lunch wśród pracowników pobliskich biur. W soboty natomiast trudno jest tu się przebyć przez tłum turystów.

Wiele stoisk oferuje wegańskie i wegetariańskie opcje, polecam zwłaszcza etiopską indżerę. Indżera/injera – naleśnik na zakwasie chlebowym spożywany na wszystkie posiłki dnia. Indżera jedzona jest z rozmaitymi dodatkami, sosami, farszami. W Etiopii stosuje się ścisłe posty, dlatego wiele typowych dodatków od indżery jest wegetariańskich.

Najbardziej na Borough Market cieszy mnie jednak popularność stoisk wegetariańskich oraz z 100% wegańskich – na przykład świetnego miejsca z wegańskimi burgerami.

Londyn Borough Market sotiska z wegańskim jedzeniem

torebka nieskórzana Vendula London, Borough Market Londynwegańska torebka Vendula London

wegańska torebka Vendula London

Vendula London bardzo cenię nie tylko za kolorowe oryginalne i wzory, ale przede wszystkim za to, że programowo nie używają naturalnej skóry. Na blogu pokazywałam także moją ich cupcake bag oraz torebkę-książkę. Tutaj natomiast piszę dlaczego nie noszę naturalnej skóry i czy ekologiczna skóra jest naprawdę ekologiczna.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestmail